Yeni Bir Yıl, Yine Bir Yıl

tanerkandemir
5 dakikalık okuma
Dünün Aynısı

Dünün Aynısı

Bir yılın daha sonuna geldik. Her yerde geçen senenin enleri, Facebook’un bezdiren “Harika bir yıldı” paylaşımları var. Ben de kendi açımdan 2014’ü kısaca bir değerlendirmek istedim..

Öncelikle, gerçekten harika bir yıldı 🙂 Bunun parçası olan herkese tekrar teşekkürler.

Sayılar konusunda bazı takıntılarım var. Çift sayıları severim, tek sayılardan haz etmem. Dolayısı ile, 2014 güzel olmak için bu şartı baştan sağlıyordu bir kere. Geçmiş yıllara baktığımda da, 2010’un, 2012’nin çok güzel geçtiğini hatırlıyorum. 2011’de kötü zamanlar olmuştu. 2013’ü ise, pek hatırlamıyorum doğrusu. Demek ki daha fazla yazıp, not almak gerekiyormuş unutmamak adına.

Çok hızlı tüketiyoruz artık. Geçen yılı bile hatırlayamaz olduk!.

Çok hızlı tüketiyoruz artık. Geçen yılı bile hatırlayamaz olduk!.

2012’nin güzelliği, iş ve tatil amacı ile oldukça fazla gezmem ve kafamın çok rahat olması idi. 2014’de benzer şekilde oldu. Hızlıca göz atalım.

Senenin ilk yarısı, askerlikle geçti. İstanbul’da olmanın avantajını çokça yaşadım. En nihayetinde, evimden yaptım askerliği bir nevi. İlk zamanlardaki acemiliği atlatmanın rahatlığı da, son ayların lay-lay-lom geçmesine sebep oldu. İstanbul’da subay olmak ise, başlı başına bir avantaj idi. Sivil olarak yanına yaklaşamayacağım yerlere, İstanbul’un en güzel mekanlarına gittim. Hatta abarttık, bir ara adalardan çıkmıyorduk. Son olarak ise, “asker arkadaşı” kavramının ne demek olduğunu anladım. Tüm bu süreçte, yanımda çok değerli arkadaşlarım vardı. Genelde goy goy şeklinde olsa da, çok güzel vakit geçirdik birlikte. Unutulmayacaksınız.

Askerlik sonrası benim de kafam rahat :) Bi tedirginliğim yok.

Askerlik sonrası benim de kafam rahat 🙂 Bi tedirginliğim yok.

Sonrasında bir süre inzivaya çekildikten sonra, uzunca süre gezdim. Önce, Türkiye’nin cennet köşesine, güneybatısına gittim. 2 hafta kadar Bodrum ve Fethiye (Kabak Köyü ve Kayaköy)’de kaldıktan sonra, 1 aydan uzun bir süre Avrupa’da Interrail’e çıktım. Kesinlikle hayatımın en güzel deneyimiydi. Ardından da bir Bolu-Abant Gölü gezimiz olmuştu 2 gün kadar süren. Arada bazı ufak tefek şehir dışı gezileri, İstanbul’da daha önce gitmediğim yerlere seyahat vs.. de oldu. Memleketim Giresun’da ise, sanırım son 10 yıldır en fazla zamanımı 2014’te geçirdim. Kısacası, neredeyse yerimde oturmadım ve gerçekten çok güzel zamanlardı seyahat açısından.

Şu hayatta 2 takımı çok sevdim. Futbolda AC Milan, basketbolda San Antonio Spurs. (Türkiye’den takım tutmuyorum, evet) Bu takımların ne kadar büyük hayranı olsam da, canlı izleme şansına erişememiştim. Milan senelerdir Türkiye’ye gelmiyordu. Spurs zaten hiç gelmemişti. Ben de gidememiştim onları izlemeye İtalya ve Amerika’ya. 2014’de ise, önce AC Milan’ı Milano’da, kendi stadyumumuz San Siro’da,  bir derbide izleme fırsatı buldum. Interrailin en güzel anlarıydı. 3 hafta sonrasında ise, 2014 yılı NBA Şampiyonu Spurs, NBA Global Games kapsamında İstanbul’a geldi. Aylar öncesinden bilet almıştık ve o maçta da efsane kadroyu bir arada gördük. Muhteşemdi.

Kitap, müzik, film. Kendime bir şeyler kattığını düşünürüm bunların. Kitap okuma açısından çok verimli bir yıldı. Yollarda baya bir okudum (Şimdi okuduğum kitaplara baktım da, seyahat üzerine oldukça fazla kitap okumuşum) Çok güzel bilgiler edindim. Hatta bir okuma köşesi yaptım. Yakında daha güzel planlarım var. Müzik olarak ise, çok güzel şarkıcılar, müzikler keşfettiğim bir yıl oldu. Erkan Oğur ile tanışma/sohbet etme fırsatı buldum. Film konusunda ise, 2010’dan beri devam eden film izleyememe problemi yine baş gösterdi. Yeni yılda hallediyoruz bunu. İzlenecek çok film var listede.

Ve insanlar. 2014 en fazla insan ile tanıştığım yıl oldu sanırım. Birbirinden farklı ortamlarda, çok değişik karakterlerde, yerli-yabancı bir çok insan ile tanıştım. Daha da güzeli, bu tanıştığım insanların bir çoğu ile tekrar tekrar görüşerek, güzel arkadaşlıklar, dostluklar kazandım. Bir de çok fazla tesadüf ile karşılaştım bu sene. Nerede, kiminle karşılaşacağın, kiminle ortak tanıdığın olacağı hiç belli olmuyor. Onlar da çok özel zamanlardı. Dünya zannettiğimizden daha küçük sanırım 🙂

Blog konusunda da sınıfta kaldım. Çok fazla yazamadım. Az sayıda ama uzun yazılara yer verdim 2014’te. Önümüzdeki yıl çok daha fazla (Ayda en az 1 yazı) yazacağım. Şimdiden bir çok yazının taslağı hazır bile.

Güzel bir yılın anısına kutlama yapalım o zaman biz de :)

Güzel bir yılın anısına kutlama yapalım o zaman biz de 🙂

2015’den beklentim; önce sağlık, sonra huzur. Bunlar olduktan sonra, gerisi bir türlü geliyor zaten.

Herkese güzel seneler..


2 Cevap “Yeni Bir Yıl, Yine Bir Yıl”

  1. Kaan Mutlu dedi ki:

    Çift sayıları sevmek tek sayılardan haz etmemek gibi bir takıntım yok ama çift sayılı yılllar benim için de daha güzel geçiyor hep. 2016’dan umutluyuz 🙂

  2. tanerkandemir dedi ki:

    Fakir girdik yeni yıla. Çift yıllarda öyle miydi? Amorti çıkıyordu en azından :p Takılmak lazımmış demek ki yıllara 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top
Taner Kandemir Blog Sayfası | 2020